Духовне Минуле

Сільська магія часи древньої Русі: Звідки малоосвічені сільські мольфари мали такі великі знання?

Магія, у найширшому розумінні цього слова, зародилася у селах. Споконвіку в кожному селі була чаклунка, яка була провідником між вищими силами та людьми. Зазвичай їх не називали відьмами, а тими, хто “знають” і “вміють”, знахарями, або мольфарами, вони могли допомогти у любовних справах та вилікувати від хвороби, але також під силу було занапастити врожай та навести мор на всю округу. Тому зазвичай їх намагались не ображати і лишній раз не потрапляти на очі.

Але звідки малоосвічені сільські мольфари мали такі великі знання? Як правильно застосовувати сільську магію? Кому дісталися у спадок чаклунські секрети наших предків? І чому езотерики вважають, що жителі сіл мають могутню силу, недоступну городянам?

Відьми та знахарки

Сьогодні мало вже кому відомо, що таке сільська магія, але були часи, коли цей вид чаклунства займав важливе місце у житті людей, супроводжував їх від народження до смерті. Селяни вірили в потойбічні сили, використовували магію у повсякденних справах, зверталися до духів і задобрювали їх. Звідси така кількість прикмет та забобонів, що дійшли до наших днів.

Сьогодні слово «відьма» набуло негативного відтінку. Проте, ще в часи Русі чаклуни користувалися пошаною та повагою. Відьма від слова «відівництво», отже, вона відає, тобто знає, знає більше за інших. Коли зустріч із ними ставала неминучою, знахарів завжди намагалися задобрити подарунками та частуваннями, розуміючи, що не за горами той день, коли магічна допомога може стати в нагоді.

З віруваннями давніх-давен сільські маги і чаклуни мали особливу магічну силу, а ця сила як правило передавалася у спадок.

В окремих селах знахарям завжди допомагали по господарству, адже вважалося, що вони виконують важливу місію – захищають село від скверни та темних сил. За часів стародавньої Русі сільська магія використовувалася повсюдно.

Відьми та чаклуни використовували зазвичай все, що знаходиться під рукою – трави, сіль, золу, мак, насіння, тобто те, що легко добути в природі та те, що природа наділяє величезною силою. В часи Русі вірили, що сіль, особливо приготована в Чистий четвер, має магічні властивості. Її зберігали у таємному місці весь рік до наступного Великодня. Вважалося, що вона оберігає будинок від нечистої сили.

Одним із найголовніших занять сільських магів і чаклунів було збирання трав. Рослини потрібно було не лише зібрати, а ще й заговорити. Тільки тоді вони працювали на повну силу. Втім, народна мудрість говорила, що знахарі могли лікувати і без трав.

Жителі багатьох сіл зараз у розпачі – молодь їде до міста у пошуках кращого життя, роботи немає, посіви дають поганий урожай, залишаються лише пенсіонери. Але й вони потихеньку уникають хвороб і старості, залишаючи по собі порожні будинки. Старожили часто подейкують, що всі біди від того, що не залишилося в селах бабок-знахарок.

Руські обряди та ритуали сільської магії були способом спілкування із силами природи, духами та Богом. Це була серйозна і найглибша за своїм впливом на уми та свідомість людей традиція. Знахарі та відаючі мольфари володіли глибокими знаннями та практичними навичками, які передавали з покоління до покоління, і завдяки яким могли допомагати людям.

Вони черпали енергію сил природи, шанували предків і давніх слов’янських богів. Можливо таке химерне поєднання різних релігій та вірувань давало їм магічні сили. А можливо екстраординарними здібностями їх наділяла людська поголоска. Ми ніколи не дізнаємося про всі таємниці сільських відьом і знахарів, чаклунів і магів. Так чи інакше, сільська магія – це частина нашої історії.

Селянин будь-якого міщанина за пояс заткне

Місто та сільська місцевість – два різні світи. Немає сумнівів у тому, що людина, яка виросла у тихому селі, і міський житель сильно відрізняються один від одного. Езотерики запевняють, що сільські жителі мають могутній захист вищих сил, бо знаходяться ближче до природи.

Німецькі вчені провели дослідження та довели, що мозок міських та сільських мешканців по-різному реагує на стресові ситуації. Мешканці міст сприймають їх значно болючіше селян. Більше того, нейрофізіологічна реакція на стрес у городян такі, що можуть призвести до деструктивних змін у мозку.

Езотерики згодні з вченими – енергетика сільських жителів набагато сильніша, ніж у міських, і, відповідно, у них більше шансів досягти успіху в житті.

Змови на міцний шлюб та збереження сім’ї

Якщо ви хочете, щоб ваш шлюб був гармонійним, міцним та довгим, можна провести обряд сільської магії, який часто використовували наші пращури. Для цього знадобиться віник, неважливо який по величині, головне, він має бути абсолютно новим. З віника необхідно вийняти два прутики, скласти їх хрестоподібно і вимовити змову:

«Як я, раба Божа (ім’я), хрестилася в церкві при рідній матінці і при хрещеній матері, і при матері Господній. Матінка Пресвята Богородиця, заради хрещення дай мені прощення та благословення на шлюб із рабом Божим (ім’я). Нехай наш шлюб буде довгим та щасливим. Так тому і бути”.

Після того, як змова прочитана, хрестик із лозин потрібно покласти під поріг. Коли наречений переступить через нього, оберіг потрібно вийняти, сховати і зберігати у своєму будинку.

А якщо ви вже у шлюбі, але постійно сваритеся і на межі розлучення, можна зробити наступний ритуал. Для нього знадобиться сіль заготовлена у чистий четвер та новий ніж із чорною ручкою. Якщо четвергової солі немає, можна взяти звичайну, але куплену саме у четвер. Сіль потрібно насипати у скляну ємність, взяти її лівою рукою. Лезом ножа потрібно проводити по солі, малюючи хрест і вимовляти змову, яка очистить сім’ю від негативу, поверне гармонію та любов.

«Зілю солю, посипаю, сім’ї спокій повертаю. Сіль та вода тому, хто зіпсував мою сім’ю. Амінь. Так тому і бути”.

Замовлену сіль треба засипати в сільничку, і через сім днів у сім’ї настане довгоочікуваний спокій. А щоб недоброзичливці та заздрісники його не порушили, під дверний одвірок вставте шпильку і маленький віник-оберіг. Вони будуть захищати вашу сім’ю від пристріту та поганих людей.

Сільська магія і чаклунство не втратили своєї актуальності й досі. Замовляння бабусь та обрядові пісні, можливо, не вирішать всіх ваших проблем, але одне можна з точністю сказати – вони унікальні. Стародавні тексти несуть у собі сакральний сенс і зберігають історію нашого народу.

А ви користувалися колись послугами бубусь-замовниць? Вірите у сільську магію? Напишіть про це у коментарях.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.