Минуле Подорожі

Радстонський моноліт – загадка, якій п’ять тисяч років.

У селі Радстон, яка знаходиться в англійському графстві Йоркшир, є пам’ятка – Радстонський моноліт. Це величезний менгир, оброблений людьми, висота якого близько 8 метрів, ширина – 1,75 м і товщина близько 1 метра. 

Він знаходиться в церковному дворі, на кладовищі. Однак церква з’явилася набагато пізніше, ніж камінь на цьому місці – вважається, що він стояв тут ще 5 тисяч років тому. Тай власне церкву збудували на місці, яке було культовим протягом багатьох століть – тут було давнє язичницьке святилище.

У XIX столітті тут проводилися розкопки, і було знайдено безліч стародавніх черепів, які, скоріше за все, є результатами людських жертвоприношень.

Радстонський моноліт

Під час розкопок було виявлено і те, що камінь значною своєю частиною йде вглиб – за різними припущеннями, під землею може знаходитися ще від 1,5 до 8 метрів Радстонського моноліту.

Радстонський моноліт

Цікаво, що місцеві легенди розповідають, наче колись тут був ще один такий же моноліт, який був опущений і використаний під час будівництва церкви. 

До речі, цікаво, що на цьому камені також знаходиться слід який нагадує відбиток лапи динозавра.

Радстонський моноліт. Відбиток лапи динозавра.

Вчених вразив і той факт, що Радстонскій моноліт висічений з кам’яних порід, які знаходяться на відстані не менше 40 миль від Радстона. Вага моноліту – близько 40 тонн. І питання яким чином він був доставлений сюди тисячі років тому залишається без відповіді, принаймі поки що.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.