Дім

Поради, як правильно садити саджанці яблунь та груш восени

Стандартна посадка яблунь і груш починається із підготовленя ями.

Ями зазвичай викопують глибиною близько 60-70 см, в залежності від грунту, і діаметром близько 1 м.

На дно ями, як правило, кладуть як дренаж деревинки, керамзіт, камені і навіть консервні банки.

Головне, заповнити яму родючим грунтом. З практики відомо, що мінеральні добрива не роблять грунт родючим, тому користуватися ними немає сенсу. 

Варто просто закладати ґрунт, багатий органікою. Для цього добре підходить компост, компостований гній. 

При нестачі компосту, можна використовувати біогумус, розмішавши його з наявним неродючим грунтом. Якщо грунт сильно глинистий, то потрібно додати пісок. Суміш зручно готувати в садовій тачці. 

У піщаній ямі навпаки дно треба вистилати глиною.

Якщо родючий шар не глибокий, то можна, і навіть потрібно, садити яблуні і груші так, щоб корені розвивалися саме в цьому поверхневому родючому шарі. Особливо це важливо для місць, з близьким розташуванням грунтових вод, а також сильно глинистого грунту. 

В такому випадку робимо в середині ями заглиблення діаметром 40-50 см і такої ж глибини. По межах майбутньої крони, діаметром 1,5-2 м, готуємо родючий шар грунту. Центральний стрижневий корінь направляємо в центральну яму, а мочкувате коріння розкладаємо в підготовлений навколо ями грунт на глибині близько 25-30 см, далі засипаємо все готовою родючою сумішшю.

Що важливо при посадці:

1. Проливати кожен шар засипаного грунту 3-4 відрами води – для ущільнення.

Рекомендуємо на кожне відро води влити 10 мл (1 столову ложку) препарату з корисними мікроорганізмами. Це допоможе рослині швидше адаптуватися на новому місці, а також захистить від можливих захворювань.

2. Кореневу шийку НЕ заглиблювати, а розташовувати на рівні землі.

3. Теплої осені, обов’язково видаліть з саджанців все листя, інакше буде погано розвиватися коріння, оскільки листя буде тягнути воду і живлення.

4. Для кращої приживлюваності можна скористайтеся біопрепаратами. При можливості, замочіть в ньому на 20-30 хвилин коріння перед посадкою, і обов’язково полийте ним посадкову яму після посадки.

5. Після посадки замульчуйте пристовбурні кола органікою (листям, травою, здоровим бадиллям) шаром в 5-7 см. Восени багато опалого листя, воно найкраще підходять для цієї мети! Не бійтеся хворого листя, а просто полийте його препаратом типу ЕМ-БІО (ЕМ-1) в концентрації 1: 100 (100 мл на 10 л води), як для компосту. Препарат санує листя від хвороб і перетворюватиме їх в майбутнє живлення вашого саджанця. Мульча шаром 5-7 см також захистить взимку коріння від вимерзання, особливо при відсутності сніжного покриву.

6. Стовбури і нижні великі гілки варто побілити на зиму спеціальною білою садовою фарбою, яка вбереже від весняних сонячних опіків, морозобоін, хвороб і навіть гризунів!

7. Якщо є зайці, закрийте стовбур пластиковою сіткою на висоту 50-60 см.

Автор Сергій Рум’янцев

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.