Минуле

Німецький археолог виявив тунелі епохи неоліту, які пов’язують Шотландію та Туреччину

Відкриття археолога Генріха Куша з Німеччини говорить про те, що 12 000 років тому люди могли побудувати те, що не під силу нам зараз. Йдеться про мережу тунелів, які пов’язують Шотландію та Туреччину.

За словами вченого, тунель проритий дуже глибоко і проходить під морським дном. Ширина коридору у тих місцях, які вже вдалося дослідити, становить лише 70 сантиметрів. Однак тут існувала система провітрювання, а також є ніші, в яких, зважаючи на все, стояли якісь освітлювальні прилади.

Зрозуміти, наскільки це масштабний проект, можна згадавши, яким великим досягненням вважається тунель під Ла-Маншем, побудований зовсім недавно. Як використовувалися тунелі в епоху неоліту, і хто саме ними користувався, невідомо. Але ясно одне: якщо вони прориті, то хтось справді міг увійти під землю в Шотландії, а вийти в Туреччині. І навпаки.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.