Наука

Найменш гостинна планета, з усіх відомих в космосі. Туди краще не потрапляти

HD 189733 b — екзопланета, на яку не захотів би вирушити жоден розсудливий мандрівник, бо умови там одні з найжахливіших у космосі.

Цей світ знаходиться на відстані 64,5 світлових років від нас у напрямку сузір’я Лисички. Маса HD 189733 b на 16% більша за масу Юпітера, екзопланета є яскраво-блакитним газовим гігантом.

На HD 189733 b немислимо жарко, температура тут варіюється від 1066 ° C до 1266 ° C, за деякими даними, може досягати навіть 1800 ° C.

Щоб ви собі могли уявити, наскільки тут жарко: температура плавлення заліза 1538°C, так що навіть якщо у вас буде костюм «Залізної людини», навряд чи він вас захистить.

А ще на цій екзопланеті дуже сильні вітри. Тут вони дмуть зі швидкістю 8700 км/год, тобто швидкість вітру в 7 разів вище швидкості звуку. Але найцікавіше, те, що на HD 189733b йдуть горизонтальні дощі з уламків скла . У атмосфері планети міститься багато частинок кремнію. Висока температура перетворює частинки кремнію на скло, а потім вітер розносить уламки скла по всій поверхні. Така картина нагадує торнадо, лише зі скла.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.