Найідеальніший сферичний об'єкт, який коли-небудь спостерігався людством
Наука

Найідеальніший сферичний об’єкт, що коли-небудь спостерігався людством

У 2011 році під керівництвом фізика Джоні Хадсона з Імперського коледжу Лондона фахівці вивчили електрони у молекулі фториду ітербію.

За допомогою лазера фізики виконали більше 25 мільйонів (!) Вимірів руху електронів, намагаючись виявити хоч якісь відмінні коливання, які дозволили б припустити, що форма молекули була спотворена. Таке могло б статися, якби електрони були ідеально сферичними. Проте в результаті досліджень жодної недосконалості виявити не вдалося.

У результаті фізики дійшли висновку, що негативно заряджені субатомні частки є ідеальною сферою, принаймні, з точністю до однієї мільярдної частки сантиметра. Наскільки ця форма є досконалою?
Якщо уявити, що електрон був би розміром з нашу Сонячну систему, він все одно залишився б сферичним з точністю до товщини людського волосся.

Варто зазначити, що дослідники розчарувалися таким результатом — вони сподівалися знайти хоч якісь вади у формі електронів. На їхню думку, недосконалість форми цих субатомних частинок могло б пояснити фундаментальне порушення балансу між матерією та антиматерією у Всесвіті.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.