Дім

Як зробити круте органічне добриво з кропиви. Без нітратів і хімікатів!

Ті, у кого є присадибна ділянка або город, знають, скільки праці треба докласти, щоб отримати багатий урожай овочів або фруктів. Про це пише LikeMe.

Крім поливу або прополки особливе місце приділяється внесенню добрив.

Щоб виростити овочі без нітратів і хімікатів, городники намагаються використовувати натуральні добрива. Сировина для добрива, багатого усіма мікроелементами, потрібними для росту рослин, є практично в кожному городі. Це кропива.

Адже кропива – це джерело вітамінів і мікроелементів. І вона необхідна не тільки для здоров’я людини, але і для нормального росту рослин.

Як заготовлювати кропиву для добрива

Кропиву для добрива бажано заготовлювати до цвітіння і утворення насіння. Протягом літа можна отримувати до двох укосів цієї рослини. Щоб не обпектися численними пекучими волосками, працюють в рукавичках. Рослина має бути без ознак ураження хворобою і всякими шкідниками.

Як зробити добриво з кропиви

Кропиву подрібнюють разом зі стеблами і укладають у відро або бочку.

Заливають водою так, щоб вона покрила рослина повністю, але обов’язково залишивши місце для бродіння.

Ємність закривають нещільно плівкою для невеликого доступу повітря, при якому бродіння відбувається краще.

Суміш потрібно щодня перемішувати, щоб виділялися і зникали гази. Ємність з майбутнім добривом бажано ставити подалі від житлового приміщення, так як її вміст виливає неприємний запах. Хтось порівнює його з запахом стайні, а хтось схожим на запах протухлої води з-під квіткового букета.

Щоб запах не був таким різким, до вмісту ємності додають корінь валеріани або жменю золи.

До речі, зола багата фосфором і калієм. Але потрібно пам’ятати, що зола – добриво лужне, і якщо грунт має лужну реакцію, то золу в добриво не додають.

Для швидкого бродіння ємність повинна стояти на сонці. Тоді бродіння може закінчитися вже через тиждень. А ось в холодні і дощові дні бродіння затягується до трьох тижнів.

Як тільки бродіння суміші припиниться, а вміст бочки осяде на дно, рідину проціджують, а гущу використовують для отримання компосту.

Для приготування добрива годиться не тільки свіжа кропива, але і висушена (аптечна або заготовлена ще в минулому році).

Якщо використовують суху кропиву, то на 200-250 грам сировини беруть відро води. Вміст настоюють два тижні, а потім проціджують.

Гарне добриво виходить із суміші трав, коли до кропиви додають полин, деревій, грицики.

Як використовувати рідке добриво з кропиви

Як і будь-яке інше добриво, цю концентровану рідину перед використанням потрібно обов’язково розвести водою.

Якщо потрібно провести прикореневе підживлення, то добриво з кропиви розводять водою у співвідношенні 1:10.

Для обприскувань надземних частин рослин використовується добриво більш слабкої концентрації, тобто розводять його водою в пропорції 1:20.

Підгодовують рослини приблизно один раз в два тижні. Перед внесенням добрива в грунт або перед обприскуванням рослини необхідно добре полити.

Які рослини можна поливати добривом з кропиви

Рослини, які отримують добриво з кропиви, ростуть швидше. Вони менш схильні до всіляких захворювань і навалі городніх шкідників. Такі рослини добре плодоносять і дають багатий урожай.

На добриво з кропиви добре реагують практично всі рослини. Виняток становлять тільки цибуля, часник і всі бобові.

Таким добривом можна підгодовувати не тільки городні рослини, а й кімнатні квіти. Але потрібно пам’ятати, що добриво має сильний неприємний запах, тому підгодівлю краще проводити на свіжому повітрі.

Добриво з кропиви для насіння

Для цього потрібно чайну ложечку сухої кропиви залити склянкою окропу і настояти дві години. Потім процідити. Якщо потримати в цьому розчині насіння протягом двох годин, то їх схожість і подальше зростання значно збільшаться.

Деякі городники, перед тим як посіяти насіння в лунки або борозенки, на дно кладуть тільки що зрізану кропиву (без насіння), а вже на неї – насіння овочевих культур. Потім все засипають землею. Навіть при відсутності дощів сходить насіння практично 100%, адже вони отримують з кропиви не тільки вологу, але і поживні речовини. А особливо азот.

Азот потрібний для розвитку і росту рослин.

Азотисте добриво з кропиви

Один кілограм свіжого листя кропиви змішують з двома столовими ложками фулерової землі або тальку, додають десять літрів води і перемішують. Через десять днів азотисте добриво буде готово. Концентрат розбавляється так само, як і добриво з кропиви 1:10 для прикореневого підживлення та 1:20 для обприскувань.

Як приготувати золу з кропиви

Для золи краще використовувати перезрілу кропиву з товстими стеблами.

Таку кропиву зрізають секатором, а потім сушать 3-4 дні.

Потім суху кропиву згрібають в гірку і підпалюють.

Зола з кропиви виходить блакитного кольору.

У такій золі до 30 мікроелементів і близько 40% калію. Вона цілком може замінити мінеральне добриво.

Збагачення грунту за допомогою кропиви

Після збирання врожаю потрібно розкласти скошену кропиву шаром в 30-35 см. Потім присипати торфом.

Навесні шар кропиви перекопати з землею і можна садити овочі. Завдяки такому способу земля отримує нову порцію органіки.

Також з кропиви виходить хороший компост. Для цього потрібно змішати десять частин кропиви першого укосу і одну частину родючої землі. Суміш полити, накрити і залишити на місяць. Потім додати розчин «Байкал-ЕМ-1». Це мікробіологічне добриво, в якому є бактерії фотосинтезу, а також дріжджові, клітинні та молочнокислі бактерії.

До осені компост розкладається, перетворюючись в чорну масу. Його рівномірно розподіляють по всій площі городу. У цьому шарі є всі необхідні для нормального росту рослин мікроелементи, які і складають родючість грунту: фосфор, калій, азот, гумус і ін.

Як то кажуть, все геніальне просто! Якщо дбайливо і продумано поводитись із тим, що дає сама природа, то можна отримувати щороку хороший урожай овочів і фруктів, які вирощені в екологічно чистих умовах.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.