Еокологія

Як зміниться поверхня Землі, якщо рівень океану впаде на 100 метрів і нижче. Вчені показали карту

Все менше залишається скептиків на рахунок того, що жарти із екологією можуть призвести до глобальних проблем на кожну голову. В даний час людство стурбоване підвищенням рівня світового океану.

Але вчені і рядові ентузіасти фантазують, як може виглядати карта світу, якщо рівень води підніметься на 100 метрів, в NASA стурбовані кардинально протилежною проблемою.

Планетолог Джеймс О’Донохью, колишній співробітник NASA, а нині – Японського агентства аерокосмічних досліджень, зробив анімовану карту світу, на якій показав, як буде змінюватися ландшафт нашої планети, якщо рівень світового океану почне падати.

Якщо рівень води стане приблизно на 500 метрів нижче, оголяться континентальні шельфи, що з’єднують материки. О’Донохью вважає, що при останньому льодовиковому періоді, коли значна частина води була заточена в льодовики, саме ці льодовикові шельфи сприяли поширенню людства по всіх континентах. По них, як по мостах, подорожували наші предки.

Якщо рівень води впаде на 3000 метрів, це призведе до пересихання Чорного і Каспійського морів, площа Середземного моря також неабияк скоротиться. Потрапити з Європи в Америку можна буде сухопутно, так як на півночі вони будуть об’єднані сушею. У Тихому океані над водою підніметься величезний гірський ланцюг, яка простягається на 60 тисяч кілометрів, – океанічні хребти.

Відео О’Донохью закінчується на позначці мінус 10 000 м, коли вода залишиться тільки в Маріанській западині. Втім, такий результат подій навряд чи можливий. Хоча чим Грета Тунберг не жартує!

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.