Минуле

А ви знали, що в Криму було знайдено прикраси, повторити які не здатні сучасні технології?

Із курсу шкільної історії нам розказували про примітивнісь технологій, якими корисувались в минулому. І майже не зачіпається тема реально існуючих артефактів, які йдуть в розріз із усіма цими теоріями і навіть більше того, навіть технології сьогодення не здатні створити щось подібне. Але тим не менше ці фізично існуючі предмети і далі продовжують собі інсувати. Ми не будемо будувати нових теорій, просто хочемо розказати про дещо незвичайне про одну із таких знахідок.

Цей артефакт може здатись звичайною дрібницею, але при детальному розгляді чи ахнете і зрозумієте що це експонат, який не можуть відтворити навіть сучасні фахівці з усім набором новітніх технологій. Мова під про Феодосійські сережки. І Файна Сторінка, хоче розповісти про них більш детально.

Виявив цю дивовижну знахідку знаменитий художник Айвазовський. Так, він не тільки писав видатні картини, але також захоплювався археологією і в 1853 році він запросив, а потім отримав дозвіл на ведення розкопок недалеко від Феодосії, яка знаходиться в анексованому Росією Криму.

Згідно з офіційною версією під час розкопок було виявлено п’ять могильників, чотири з них були абсолютно порожні, а ось в п’ятому археологів чекав приємний сюрприз. Крім знаменитих сережок в похованні виявили безліч керамічних виробів і інші золоті прикраси.

Датується поховання віком 2500 років отже виходить, що сережки мають такий поважний вік.

Як тільки артефакт вивчили ювеліри, то відразу стало ясно, що ці сережки унікальні. Мініатюрність і деталізація виробу знаходиться на такому високому рівні, що буквально всі ювеліри 19 століття які спробували відтворити артефакт, зазнали фіаско.

Дослідників буквально зачарувала ця прикраса, оскільки, жодна відома у світі методика не дозволяє виконати таку тонку роботу, тобто її існування є просто неможливим. Розмірами вся сережка всього 9 см (важить 22 і 22,5 грама кожна), тура з її складним орнаментом і іншими деталями в висоту 1,1 см, а ширина її 1,2 см.

Навіть всесвітньо відомий ювелір Карл Фаберже спробував повторити цей шедевр, проте визнав, що це не можливо. Ювелірам просто не вдалося отримати майже мікроскопічну зернину (коли маленькі крапельки металу розміщені групою по 4 краплі на виробі рівними рядами).

Всі заготовки просто розплавлялися і не виходило добитися подібного ефекту.

Створення даного чуда ювелірного мистецтва приписали давньогрецьким майстрам, які нібито і створювали подібні шедеври.

Звичайно, можна повірити в офіційну версію, що стародавні греки спочатку вміли робити такі шедеври, а потім різко розучилися (щось таке, як з пірамідами у єгиптян), але цілком має право на життя і теорія про те, що ці прикраси дісталися місцевим жителям від набагато більш древньої цивілізації, рівень розвитку якої був незрівнянно вищим.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.