Чудеса світу цього: А ви знали, що норвежці не обігрівають будинки газом?

Більшість норвежців для обігріву свого житла використовують опалювальні прилади, що працюють на електриці. Навіть незважаючи на те, що це північна країна і обігрівати приміщення доводиться кілька місяців в році, жителів Норвегії зовсім не лякають рахунки за електроенергію. 

Про це пише Файна Сторінка із посиланням на Travel Ask.

З огляду на високий рівень зарплат і досить низькі тарифи на електроенергію, норвежці цілком можуть собі це дозволити. При цьому їхні сусіди, шведи і данці, які також відносяться до заможним громадянам, змушені витрачати на електрику значні суми. Вся справа в тому дивовижному місці, яке Норвегія займає на географічній карті Європи.

Можливо, ви подумали, що козирною картою Норвегії є родовища вуглеводнів, які країна розробляє в Північному і Норвезькому морях. Дійсно, нафтовидобуток є однією з основ норвезької економіки, але на внутрішньому ринку споживається лише близько 5% видобутих вуглеводнів – все решта експортується в країни ЄС і США. Енергетика цієї північної країни заснована на використанні енергії води. Тут кілька великих гідростанцій, які забезпечують близько 95% потреб Норвегії в електроенергії – і це один з найвищих показників у світі за рівнем використання гідроенергетики.

Чому норвежці не економлять електрику і не обігрівають будинки газом

Норвегія займає західну частину Скандинавського півострова, багату вузькими і глибокими річковими долинами, які тривають мальовничими фіордами. Таким незвичайним рельєфом країна зобов’язана древнім тектонічним процесам і потужним покривним льодовикам, які розташовувалися тут в епоху останнього зледеніння і, відступаючи в бік моря, залишили після себе такі своєрідні сліди.

Вузькі і глибокі річкові долини надзвичайно зручні для спорудження гребель і водосховищ. До того ж в країні багато природних водоспадів і озер, які також служать джерелами енергії. Норвегія використовує свій потенціал дуже розумно, тому що отримувана на норвезьких ГЕС енергія не тільки забезпечує всіх жителів країни, але і йде на експорт.

Чому норвежці не економлять електрику і не обігрівають будинки газом

Через дешеву електроенергію, яка утворюється в надлишку, Норвегія не поспішає розвивати вітроенергетику або інші альтернативні джерела, які дуже популярні в сучасній Європі.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.

Вподобайте нас у Facebook і все буде файно!