Минуле Подорожі

Чому печерний храм у Дамбуллі на Шрі-Ланці називають золотим?

Давним-давно, у I столітті до н. король Шрі Ланки Валагамба був повалений із трону загарбниками з Південної Індії. Він знайшов притулок у ченців у Дамбуллі, і коли через 14 років Валагамба відвоював престол, не забув про ченців, і щедро віддячив їм.

Король пожертвував гроші для будівництва печерного храму, перетворивши скромний монастир на всесвітньо відому буддистську святиню, місце паломництва, а надалі й туристичний об’єкт.

Храм складається з 5-ти печер, в яких зібрано 153 статуї Будди, багатьом з яких понад 2000 років. У 12 столітті 73 статуї були покриті золотом, звідси й назва – Золотий печерний храм.

Печерний храм розташований на скелі. Квитки продаються внизу – про це треба пам’ятати, інакше доведеться спускатися за ними! Підйом не такий важкий, як на Сігірію, але в спеку бігати туди-сюди – задоволення ще те. Дорогою найголовніша небезпека – мавпочки, які спритно відбирають у відвідувачів їжу та брязкальця, треба бути акуратнішими з мобільними телефонами.

Першою відвідувачів зустрічає крихітна печера з 14-ти метровим Буддою, що лежить у ній.

Чому печерний храм у Дамбуллі на Шрі-Ланці називають золотим?

Далі йде найбільша печера храму, в якій знаходяться 16 статуй Будди, що стоїть, і 40 – сидить у позі медитації. А вся стеля печери розписана сценами з життя Будди.

У третій печері розташовані 56 статуй, причому одна з них – 9-ти метрова статуя Будди, що лежить, вирізана з граніту. На стелі цієї печери зображено понад тисячу Будд у позі медитації.

У четвертій печері на відвідувачів чекає статуя Будди, оточена морськими драконами. А в п’ятій, найсучаснішій, статуї вже зроблено з гіпсу та цегли, їх 11 штук.

Важливо пам’ятати, що це не просто туристичний об’єкт, а діючий храм. Одяг потрібен відповідний, у взутті всередину заходити не можна. Тут можна застати службу, і ченець буддистський пов’яже білу мотузку на зап’ясті – як захист. Йому неважливо, якої ти віри, головне те, що ти прийшов.

І якщо ви коли-небудь будете подорожувати сюди, обов’язково робіть це із екскурсоводом і заздалегідь почитайте не тільки про цей храм, а й про буддизм і зображення Будди – адже кожна його поза має свій сенс.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.