Еокологія

Африканський континент почав розламуватися на дві частини

Розлом двох тектонічних плит призведе до розколу африканського континенту на дві частини, між якими з’явиться новий океанічний басейн приблизно через 5-10 млн років. Однак побачити цей геологічний процес можна вже сьогодні: в 2005 році в ефіопській пустелі в Афарі з’явилася тріщина довжиною понад 56 кілометрів.

В даний час дослідники намагаються дізнатися якомога більше про це явище, повідомляє NBC News . «Це єдине місце на Землі, де можна вивчити появу континентального рифту [тектонічного розлому] і його перетворення в океанічний», – розповів Крістофер Мур з Лідського університету (Великобританія).

За словами геологів, в цьому регіоні знаходяться дві тектонічні плити: арабська і африканська. Причому остання складається з нубійської і Сомалі. У минулому роз’єднання арабської та африканської плит призвело до появи Аденської затоки і Червоного моря.

Вчені відзначили, що всі плити рухаються з різною швидкістю. Наприклад, арабська переміщається зі швидкістю трохи більше 2,5 см / рік, а сегменти африканської плити – від 0,5 до 1,2 см / рік. «Аденську затока і Червоне море затоплять регіон Афар і Східно-Африканський рифт і перетворяться в новий океан», – розповів геофізик Кен Макдональд. «А інша частина Східної Африки буде окремим маленьким континентом», – додав він.

Мур, в свою чергу, зазначив, що в регіоні вже можна спостерігати початок формування океанічної кори, «яка за своїм складом і щільності явно відрізняється від континентальної». Про причини розколу континенту точно не відомо, однак багато фахівців пов’язують його з вулканічною активністю в регіоні. За словами дослідників, спровокувати ця подія могла зростаючий тиск з боку магми.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.