Минуле

7 чудес світу: як би вони могли виглядати сьогодні, зберігши свій первісний вигляд

Сам список пам’яток був складений поетом Антипатром з Сидону, який жив у II столітті до н. е. Незабаром цей перелік доповнився математиком Филоном де Візантія.

На жаль, з усіх нижче представлених чудес ми можемо побачити тільки піраміду в Гізі. Ну а тепер про кожне поговоримо детальніше.

Колос Родоський

Величезна статуя бога сонця Геліоса перебувала на вершині порту Мандраки (що знаходиться на острові Родос) на двох постаментах і між його ніг могли проходити кораблі. На жаль, це чудо архітектури знищив землетрус в далекому 220 р до н. е.

Велика піраміда в Гізі

Єдине творіння, яким ми можемо милуватися і до цього дня.

Ця найвідоміша піраміда була побудована 4500 років тому. Зводили її з кам’яних блоків, які були від 2 до 15 тонн. Дивує в цій споруді, яким чином люди могли обробляти камені примітивними інструментами і без спеціалізованої техніки піднімати блоки на великі висоти (протягом 4 тисяч років вона була найвищою спорудою). І брали участь в будівництві близько 100 000 жителів з різних куточків Єгипту.

Так, піраміда збереглася, але не в первісному вигляді. Після закінчення будівництва на її гранях було біле облицювання з вапняку та мідними плитами на вершині. На даний момент частину облицювання можна побачити тільки у піраміди Хеопса, так як на початку XIV століття стався сильний землетрус в околицях Каїра і облицювання було зруйноване.

Висячі сади Вавилона

Дане чудо світу ставить під сумнів питання про його реальне існування. Про ці сади відомо тільки зі слів мандрівників, і ніяких згадок місцевих жителів.

Відразу ж виникає інше питання. Якщо дійсно висячі сади існували, то щоб спорудити їх, потрібно було придумати непросте устаткування з видобутку води. А для того часу такий прогрес був сумнівним.

Олександрійський маяк

Олександрійський маяк – одне з найстаріших чудес світу. Але чи ми можемо уявити, як би він міг виглядати? Маяки, які побудовані пізніше, були дуже схожі на Олександрійський. На самій верхній його точці сяяв вогонь, а всередині була статуя бога Сонця Геліоса.

На жаль, в 365 році він завершив свою роботу після землетрусу і цунамі. Але він не був знищений порожниною. Залишки маяка стояли ще до XIV століття, поки черговий землетрус не стер його з лиця землі.

Мавзолей Галикарнаса

Дана гробниця була побудована для правителя Карії (одного з регіонів Азії). Ця усипальниця вийшла настільки вражаючою, що ім’я будівельника стало синонімом позначення поховальних пам’яток.

Саме король Мавсола звів багато храмів і звичайні будинки, але знаменитим його зробив мавзолей, який він побудував для себе повністю з мармуру. Проте стихійні лиха не щадять нічого і нікого. Гробниця була зруйнована в XIII столітті землетрусом.

Статуя Зевса в Олімпії

Ця статуя була встановлена ​​в Храмі Зевса в Олімпії в 456 р. До н.е. е. Вона складалася з золота і слонової кістки, створена великим скульптором античності Фидием. У V столітті була переміщена в Константинополь. Але в 475 г під час пожежі була втрачена. Від статуї залишилися лише деякі елементи із золота та слонової кістки.

Храм Артеміди в Ефесі

У цього храму була важка історія. Хоч він і був названий на честь богині цнотливості, лісів, полювання і родючості, його частково спалили, а саме Герострат для того, щоб стати відомим. Потім готи захопили і знищили все місто і, звичайно ж, храм теж постраждав. А в 481 г християни його зруйнували повністю. Залишилися тільки колони і фундамент, які і стоять до цього дня.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.