Вчені зняли на відео древню акулу завбільшки з підводний човен

Древній вид існує на планеті близько 180 мільйонів років.

Про це повідомляє УНІАН

Команда дослідників зняли на відео близький контакт з одним з найдавніших видів на Землі – шестизябровою акулою. Команда на чолі з Діном Груббсом з Державного університету Флориди, здійснювала занурення на субмарині під назвою «Надір» в рамках експедиції, організованій OceanX. Метою вчених було виявити одну з акул у їхньому глибоководному середовищі.

Як пише Newsweek, під час одного із занурень команді пощастило наблизитися і вступити в контакт з самкою шестизябрової акули, яка вважається однією з найбільших у світі. Дослідники кажуть, що вона «набагато більша, ніж субмарина». В один момент акула навіть спробувала відгризти гарпун, встановлений на судні.

Шестизяброві акули належать до роду, який існує вже 180 мільйонів років. І знайдені скам’янілі рештки це підтверджують. Насправді це, вірогідно, найстаріший вид акул у світі. Їх легко відрізнити від інших, оскільки у них шість великих помітних зябрових щілин. Читайте також Дослідники вперше зняли на відео сплячу білу акулу.

«Вони виростають до п’яти метрів завдовжки й важать більше тони. Акули народжують живе потомство. Самки можуть виношувати до 80 дитинчат. Вони здебільшого живляться падлом, але можуть і нападати на живих істот, якщо випадає нагода. Самки більші, ніж самці», – пояснили вчені.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.

Вподобайте нас у Facebook і все буде файно!