Стало відомо, що Греція підробила документи для вступу в ЄС

Світ сколихнула новина про те, що Греція поступила недобросовісно для того, щоб вступити до Єврозони.

Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Греція вступила в зону євро після того, як підробила необхідні для цього статистичні дані. Про це він розповів в інтерв’ю німецькому виданню Bild.

«Це правда, що Греція стала членом єврозони в 2001 році після підробки статистичних матеріалів», – сказав Юнкер.

«Я до сьогодні себе в цьому звинувачую, – зазначив глава Єврокомісії. За його словами, будучи в той час міністром фінансів, він не хотів, щоб незалежним статистикам з Євросоюзу дозволялося переглядати національні дані.

«Ось чому ми змінили це (процедуру прийняття країни в єврозону – ред.), – підкреслив Юнкер.

«На сьогодні незалежна служба – Eurostat – має можливість ретельно перевірити дані всіх країн-членів ЄС. Таким чином, Європа може вчитися на своїх помилках», – сказав він.

«Євро – це наша спільна валюта, і це безповоротно. Валютний союз повинен бути надійним, ніж шлюб, інакше ніхто не повірить в нього. Ось чому до вступу в єврозону ми повинні приглядатися набагато уважніше, ніж в минулому», – зазначив очільник ЄК.

За словами Юнкера, колишній прем’єр-міністр Греції Георгіос Папандреус при вступі на посаду в 2009 році «не знав, в якій серйозній кризі знаходилася Греція, або не хотів про це знати».

«В часи кризи гідність грецького народу була розтоптана деякими німецькими ЗМІ і політиками. Нібито всі греки ліниві й корумповані. Це сильно вплинуло на відносини з різними грецькими лідерами», – сказав Юнкер.

Голова Єврокомісії при цьому додав, що не хотів би виходу Греції із зони євро.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.

Вподобайте нас у Facebook і все буде файно!