Інше

Китай підсилює пропаганду кремля, буквально дає в користування свій рупор

Російській військовій пропаганді допомагає Пекін. Китайські медіа з мільярдною аудиторією є потужною зброєю Кремля за кордоном.

Російська пропаганда вивергалася цілий місяць, поки не була блокована в Європі та обмежена у всьому світі. Але останні пару тижнів Китай став виступати як дезінформаційне агентство Кремля, стверджують експерти Washington Post (наводимо витримки зі статті). Китайські медіа представляють Україну та НАТО агресорами та підтримують російську ідею про неонацистів, які нібито контролюють український уряд.

У китайських державних ЗМІ буквально мільярд передплатників на фейсбуці, і вони представляють потужний мегафон, щоб глобально спотворювати картину війни.

З того часу, як Росія 24 лютого вторглася в Україну, пишуть дослідники, китайські медіаканали нав’язують світові фальшивку, ніби США організували в Україні лабораторії біологічної зброї, «доводять», ніби саме українські неонацисти бомбили дитячу лікарню в Маріуполі і запевняють, Зеленський – лялька у руках Джорджа Сороса, американського мільярдера.

Китайські медіа надають ефірний час та інші медіаможливості високопоставленим російським чиновникам та телеведучим, яким закрито доступ до західної аудиторії. Наприклад, китайський урядовий медіаканал Frontline минулого тижня транслював передачу пропагандистського ютуб-випуску «Супутника», де обговорювалося піднесення неонацизму в Україні.

«Російські проурядові медіаплатформи обмежені можливості розповсюджувати пропаганду, тому прокремлівська «точка зору» тепер відмивається через різноманітних інфлюенсерів та посередників, зокрема китайські офіційні медіа — які поки що аж ніяк не заборонені на Заході, — пояснює ситуацію дослідник Брет Шафер. — Це дозволяє Кремлю ефективно оминати заходи, вжиті на Заході, щоб зупинити поширення пропаганди».

Представник Фейсбуку (Meta) у відповідь на запит редакції навів кілька прикладів фактчекінгу проросійського контенту, викладеного через китайські ресурси, але не відповів, чи вживатиме заходів у зв’язку з такою активністю китайських держЗМІ. Представниця Твіттера Мадлен Броус заявила, що компанія вже давно встановила обмеження для китайських держЗМІ, а минулої п’ятниці почала поміщати повідомлення, що ці ЗМІ належать КНР.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.