Технології

Ізраїльська компанія IAI презентувала “вbuвцю” російських ЗРС С- 300 і С- 400

Ізраїль розширив лінійку тих, що вжевикористовуються або підготовлюваних до прийняття на озброєння ізраїльської армії дронів – «камикадзе» – боєприпасів, що баражують у повітрі. Компанія Israel Aerospace Industries (IAI) представила нову модель “літаючого боєприпасу” під назвою Mini Harpy. Про це пишуть «Ветерани.UA»

На фото: РЛС 96Л6-1 / 96Л6Е 

Прес-служба компанії Israel Aerospace Industries (IAI) розмістила в Мережі промо-ролик, що розповідає про новий “дрон – камікадзе” Mini Harpy. За заявою розробників, новий одноразовий беспилотник призначений для боротьби з різною ворожою технікою. У розміщеному ролику на роль мішені для беспилотника вибрана мобільна РЛС, що схожа на висотний виявляч 96Л6Е на шасі МЗКТ- 7930, який входить до комплекту в ракетних комплексах С-300 і С-400 федерації. Створення такого типу озброєння може покласти край російською системам ППО в Сирії. Саме такі системи здійснюють прикриття найбільш важливих об’єктів, що представляють живий інтерес ізраїльської сторони.

Однак, в промо-ролику РЛС вказано як одну з можливих цілей.

Сирія – великий листковий “пиріг”, де кожна сторона вирішує власні завдання, іноді кооперуючись з іншим суперником. Саме так стало після перемоги урядових військ Дамаску над повстанцями. У кінці січня в Сирії пройшов новий ступінь ескалації, коли в стратегічно важливій долині Аль-Габ на північному заході провінції Хама підрозділи, що входять до складу корпусу проросійських бойовиків, вступили у боезіткнення з підрозділами з дивізії проіранських бойовиків, причому обидві сторони застосували бронетехніку, гранатомети і кулемети та понесли значні втрати (за оцінками розвідувальних служб до 200 осіб – примітка редакції.)

Вже після початку протистояння стало ясно, що російсько-сирійські формування перевершують під силу ірансько-сирійські: вони узяли під контроль декілька сіл і досягли невеликого міста Хваиз. Відтоді обстановка дещо стабілізувалася. Як Іран, так і Росія прагнуть контролювати долину Аль-Габ.

Іран та Росія самі по собі є противниками, а у ситуації «листкового «пирогу», є припущення, що Ізраїль координує повітряні атаки з російськими військами в Сирії. Тому зброя сама по собі не вирішує якихось кординальних проблем та глобально не змінює ситуацію на полі бою. Все залежить лише від того, хто нею керує.

Зброю створюють для виконання конкретних цілей, а в ролику показане те, що “дрон – камікадзе” може використовуватися не лише проти РЛС ППО, як найбільш пріоритетної, “жирної” мети, але і “дрібніших” цілей як легкобронированная техніка і групи бойовиків у будівлях. Слід зазначити той факт, що росіяни не ризикують “працювати” ЗРК-300 (400) проти ізраїльської авіації, маючи сумний досвід подібного “спілкування”: на даний момент вони вже втратили два самохідних зенітних ракетно-гарматних комплексу “Панцирь-С1”. Від звичайного ракетного удару. Без власних втрат.

Зараз відомостей про новий беспилотнике не багато. У компанії вказують, що Mini Harpy важить 45 кг, може знаходитися в повітрі до двох годин і підтримувати зв’язок з оператором на відстані до ста кілометрів. Вага бойової частини дрона складає 8 кг Розроблений на базі боєприпасів Harop і Harpy, що баражують.

Уперше компанія IAI показала лінійку дронов – “камікадзе” в лютому 2016 року на міжнародній виставці авіакосмічної промисловості Singapore Airshow 2016. 

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.