12-річний хлопчик створив у власній кімнаті ядерний реактор

Юний американець Джексон Освалт з міста Мемфіс, штат Теннессі, став наймолодшою людиною світу, кому вдалося провести успішну ядерну реакцію, передає Уніан.

Група Open Source Fusor Consortium визнала його досягнення ще в січні минулого року, коли хлопцю було 12 років, пише The Guardian.

«Для тих, хто не бачив мої попередні повідомлення, стане сюрпризом, що я взагалі допускав, що мені вдасться добитися ядерної реакції», – написав Освалт на форумі сайту Fusor.net. «За минулий місяць я добився значного прогресу. Тепер у мене є результати, які я вважаю достойними», – додав він.

За словами хлопця, він перетворив свою дитячу кімнату в будинку батьків у ядерну лабораторію, оснастивши її обладнанням на 10 тисяч доларів.

Освалт пояснив, що використовує 50 тисяч вольт електрики, щоб нагрівати газ дейтерію, в результаті чого відбувається злиття ядер і вивільнення енергії.

«Спочатку я вивчав, що інші люди робили зі своїми реакторами синтезу. Потім я склав список деталей, які мені потрібні. Я придбав все на eBay. Нерідко вони виявлялися зовсім не тим, що мені було потрібно. Тому доводилося модифікувати деталі для свого проекту», – пояснив хлопець.

Однак вчені ж скептично ставляться до роботи Освалта-молодшого і чекають на публікацію його розрахунків.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.

Вподобайте нас у Facebook і все буде файно!