Минуле

Золотий диск Мурдофа. Довгий час його вважали звичайним талісманом

У Державному музеї Нижньої Саксонії в Ганновері (Німеччина) зберігається дивовижний артефакт – золотий диск Мурдофа.

Він був знайдений в 1910 році в Східній Фрісландії (регіон Нижньої Саксонії). Знайшов його фермер, який спочатку дав його своїм дітям в якості іграшки. І лише через кілька років диск викупив антиквар, який пізніше продав його дослідникам.

Археологи вважають, що диску Мурдофа 3,5 тисячі років, і створений він в Бронзовому столітті. Довгий час диск вважали звичайним талісманом, але недавно з’ясувалося, що це древній астрономічний календар.

Уважно розглянувши диск, вчені з’ясували, що на ньому зображено рух планет Сонячної системи. Цікаво, що на диску є дев’ять планет – і це свідчить, що пізнання древніх майстрів в астрономії воістину дивні.  

Крім того, цей диск абсолютно не типовий для північних народів – подібні вироби були властиві для еллінської культури. Деякі дослідники вважають, що цей артефакт належить Гіпербореї – далекій північній країні , що мала тісні зв’язки з Стародавньої Грецією.

Цікаво, що це не єдиний подібний артефакт, знайдений в Європі. У 2001 році в Швейцарії був знайдений небесний диск, на якому золотом зображені Сонце, Місяць і 32 зірки, в тому числі скупчення Плеяди.

Автор: Наталя Трубіновська

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.