Подорожі

Відео: 750 метрів на годину – як китайці будують грандіозні дороги

750 метрів на годину – така швидкість будівництва доріг в Піднебесній. Ще півстоліття тому ця країна відставала за наявністю доріг між містами, але в 1980-х все змінилося. 

Влада країни зрозуміла, що для процвітання необхідно налагодити транспортне сполучення по всьому Китаю і почати треба з будівництва швидкісних шосе, які дозволять швидко доставляти товари з однієї точки країни в іншу. 

Тоді ж, у вісімдесятих, були обговорені закони, стандарти якості та нормативи по прокладці магістралей. Гроші на втілення плану були взяті з різних джерел: від державного бюджету до нових податків при купівлі транспортних засобів.

До 1990 року Китай вивів будівництво доріг на новий рівень, а також перетворив відсталу галузь в надійну статтю доходів. Так в країні з’явилися заводи дорожньої техніки, добувачі сировини, а також було створено багато робочих місць, що знизило рівень безробіття в рази. 

Будівництво доріг ударними темпами триває досі з метою з’єднати швидкими і якісними магістралями всі міста Китаю, навіть невеликі. Уже зараз Піднебесна знаходиться на другому місці в світі по будівництву сучасних шосе.

Грошовий підхід дивує: все будівництво ведеться на гроші фірми-будівельника, а держава оплачує витрати після здачі дороги згідно з усіма законами і стандартам, але в рамках тієї суми, яка обумовлена ​​заздалегідь. В результаті всі роботи виконуються швидко і якісно, ​​щоб фірма могла повернути свої вкладення в найкоротші терміни, і держава отримала якісний продукт.

Всі дороги країни діляться на три види: безкоштовні, державні, побудовані за рахунок держбюджету, і комерційні, споруджені за рахунок власних або позикових коштів компанії.

Останні два види платні, але не назавжди. Згідно із законодавством, через 15-25 років вони також стануть безкоштовними. Так окуповуєься тільки бюджет на будівництво. Плата залежить від часу дня, сезону, регіону і витрат, але зазвичай вона є невисокою.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.