Світ

Угорщина “загралася”: У Євросоюзі зробили заяву щодо зловживання правом вето

Через численні вето з боку Угорщини Європейський Союз може бути змушений почати робити заяви тільки від 26 країн-учасниць, а не від 27.

Як передає  ZN.UA, про це повідомляє  Euractiv.

Один з дипломатів зауважив, що інші країни блоку не задоволені такою поведінкою Угорщини. Проте ця ситуація не є новою.

За словами євродепутата, в минулому члени ЄС часто створювали перешкоди в інших контекстах. Зокрема, так було, коли Нідерланди заблокували ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною. Але згодом в Амстердамі доклали зусиль для розв’язання цієї ситуації.

“Більшість країн-членів, у яких є проблема, шукають способи її вирішення. Ми не бачили цього в Угорщини. Ми послідовно погоджуємося з дуже важливих міжнародних питань 26 країнами і не можемо погодитися з 27. Це недобре. Можливість робити заяви від 26 країн, безумовно, є, але це не бажано”, – сказав він.

На думку депутата, наразі немає особливого значення те, підтримають, наприклад, декларацію ЄС по Гонконгу 26 країн, чи 27.

“Це не послабить ЄС в глобальному масштабі. Але це суперечить духу ЄС. Ми намагаємося враховувати погляди країн з окремими проблемами, але ми очікуємо, що ці окремі держави прийдуть з конструктивними ідеями для вирішення проблеми, і я хотів би бачити більше від Будапешта”, – сказав він.

Нагадаємо, у квітні Угорщина заблокувала заяву ЄС, де містилася критика щодо закону про безпеку Гонконгу. А 18 травня країна не долучилася до решти 26 країн-членів блоку, глави МЗС яких закликали припинити ізраїльсько-палестинський конфлікт.

Останнє вето було накладене учора. Воно стосувалося схвалення угоди ЄС про торгівлю і розвитку з країнами Африки, Карибського басейну і Тихого океану. В країні відмову аргументували тим, що це рішення може призвести до збільшення кількості мігрантів у Європі.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.