Персона

Найбагатша родина на Планеті. Хто вони?

У цій родині приваблює не тільки нечувані статки, але і той факт, що всього за 50 років ці єврейські емігранти зуміли досягти нереальних висот, взявши контроль над світовими державами.

засновник династії
Засновник династії

Засновник династії – Амшель Майєр Ротшильд – в 16 років вже встиг пропрацювати 4 роки в банку Оппенгеймера, освоївши фінансову справа, накопичивши грошей і відкривши свою антикварну крамницю. Саме Амшель Майєр Ротшильд вперше в якості прізвища взяв назву родинної ювелірної майстерні «Червоний щит» – Rothschield. 

Незабаром ювелірна лавка у Франкфурті-на-Майні переросла в перший банк Ротшильдів. Розширюючи свої зв’язки і сфери діяльності Майер незабаром стає офіційним постачальником антикваріату королівського двору, а пізніше і особистим банкіром принца Вільгельма.

Справу Майера продовжили п’ять його синів, які контролювали п’ять банків в найбільших європейських містах: Парижі, Лондоні, Відні, Неаполі і Франкфурті. Саме їх нащадки, в основному двох гілок Ротшильдів – англійської (від Натана) і французької (від Джеймса) і є основною частиною сучасної сім’ї Ротшильдів. 

Коли 5 синів Амшеля виросли, він направив їх в світові столиці для розширення сімейної справи. Банк Ротшильдів відрізнявся тим, що стати керівником в ньому могли тільки члени сім’ї. Пізніше ця закрита фінустанова видавала кредити не тільки приватним особам, але і державам.

Ротшильди традиційно вважаються найбагатшою єврейською династією в світі, оповитою потужним ареалом секретності. Буквально протягом 50 років родина Ротшильдів з єврейських емігрантів перетворилася в найбагатших баронів і лордів планети. Засновником став Амшель Майєр Ротшильд, який народився в 1744 році. Пізніше він відкрив перший сімейний банк у Франкфурті, а ще пізніше як уже згадувалось,послав своїх 5 синів у великі столиці світу для просування свого підприємства.

В 1818 році Ротшильди позичили Пруссії 5 мільйонів фунтів, а вже через кілька років Лондонський банк Натана Ротшильда надав позику Національному Банку Англії. Після створення резервної банківської системи CША Ротшильди мають можливість контролювати обсяг друку доларів.

Спритність і авантюризм, з яким представникам цієї династії вдавалося накопичувати багатство і вплив, розбурхують уми істориків і обивателів донині.

Родина Ротшильдів

Нарощуючи вплив сім’я почала брати участь не тільки в економічних, а й в політичних і в релігійних справах. Ротшильди могли впливати на монархів, членів королівських сімей, єпископів, банкірів. Вони спонсорували війни і революції, встановлювали ділові відносини з політиками, поставляли зброю і товари для армій різних країн Європи. 

Натан Ротшильд непогано «наварив» на поразці Наполеона при Ватерлоо: дізнавшись, що Англія перемогла він з’явився на біржу і сидів там з похмурим обличчям. Інвестори зробили висновок, що Великобританія програла і почали поспішно скидати папери, які скуповували за низьку ціну агенти Ротшильдів. На сьогодні навіть за найскромнішими підрахунками стан сім’ї Ротшильдів оцінюється в більш ніж 3 трлн. доларів при тому, що жоден з членів сім’ї не володіє особистим статком більш ніж 1 млрд. доларів.

Джерело. Вільна преса.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.