Uncategorized

Газети “Дзеркало тижня” сьогодні вийшла в друк востаннє: Зе!повіт. ФОТО

Сьогодні одна з найстаріших українських газет “Дзеркало тижня” випустила останній номер друкованого видання.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє сайт видання.

“Дзеркало тижня” виходило з 8 жовтня 1994 року.

Засновниками щотижневої газети стали Юрій Орликів, Юлія Мостова та Володимир Мостовий. З 2011 року Юлія Мостова є головним редактором видання.

“Відшелестіли… Сьогодні типографія надрукувала останній номер тижневика “Дзеркало тижня”. Одна тисяча двісті сімдесят п’ятий…

Усе зрозуміло: “папір” у світі вмирає швидше, ніж журналістика загалом. Ми роками тягли жили й двічі обмотували навколо себе паски, щоб не закривати паперової версії. Скільки могли. Але душу все одно корчить почуття провини. Ніби ми зраджуємо тих, для кого “Дзеркало” у хаосі змін, фейків і поверховості було єдиним лакмусом своєї нормальності: виходить, не тільки я так думаю, так відчуваю, тому самому обурююся, на те саме сподіваюся. Але тижневик відходить разом із таненням більш невідтворюваного класу – інтелігенції”.

Також видання подякувало своїм читачам:

“Ви чудові читачі! Розумні, з критичним мисленням, суворі, вимогливі. Дякуємо вам за підтримку, критику, небайдужість до газети й країни, за більш як 25-річну “вірність клубу”. На ваших очах ми пройшли шлях від королів інсайду — через острів свободи, де в часи жорсткої цензури могли себе реалізовувати журналісти інших видань, — до заповідника смислів. Спостерігаючи за тим, як біля керма переважно дурні змінювалися негідниками, а негідники — дурнями, ми чомусь завжди були в опозиції. Втім, як і більшість із вас”.

Вийшов останній випуск газети Дзеркало тижня: Зе!повіт 01

У статті нагадується про лінію, якої завжди дотримувалося видання, – орієнтування на системні реформи:

“За майже тридцять років ми спробували старі й нові для нашої країни чужі рецепти. У результаті, маючи в 1990 році чотириразовий розрив ВВП із Китаєм, ми прийшли до сторазового… Час конструювати свій “велосипед”. Єдине плече, на яке ми можемо обпертися, — наше власне. Зе!повіт — це про те, як не бути розібраними на органи, як вижити й стати лідером у новому світі. “Не для нашого поні паша”, – скаже багато хто. Можливо. Але ми відповімо: “Прірву може перестрибнути тільки той, хто не знає, що цього не можна зробити”.

Тижневик “Дзеркало тижня. Україна” ще 24 листопада заявив про припинення друкованої версії.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.