Uncategorized

Чи впаде Китай? Гіганту загрожує найбільший в історії дефолт

У 2019 ринок облігацій Китаю може зіткнутися з дефолтом у розмірі $13 трильйонів, що стане найбільшим в історії країни. Як передає Bloomberg, темп дефолту може прискориться втричі порівняно з попереднім роком, повідомляють Патріоти України.

Так, за даними агентства, за перші чотири місяці 2019-го китайські компанії оголосили дефолт за внутрішніми облігаціями на 39,2 млрд юанів ($5,8 млрд), що приблизно у 3,4 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.

“Тенденція зрозуміла: якщо щось не зміниться, 2019 рік стане новим максимумом [падіння]”, – сказано в матеріалі.

Відзначається, що влада КНР продовжує чинити тиск на банки з метою надання кредитів приватному сектору, особливо малому та середньому бізнесам. Експерти агенції підкреслюють, що скорочення системи тіньового банкінгу командою президента Сі Цзіньпіна призвело до того, що компанії недоотримують фінансування.

“Короткі терміни погашення облігацій означають, що компанії часто мають рефінансувати свої зобов’язання”, – пояснюють аналітики з Moody’s Investors Service. Оскільки банки рідко кредитують такі компанії, вони часто покладаються на “тіньові банки”, кількість яких стрімко скорочується, пояснюють фахівці.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.