Дім

А ви знаєете коли потрібно викопувати цибулини тюльпанів після цвітіння? Не пропустіть момент

Тюльпани – загальновизнані фаворити весняного квітника. Їх яскраве, по-східному пишне цвітіння нагадує про те, що зима остаточно здала свої позиції. Однак навіть тим садівникам, хто давно займається вирощуванням тюльпанів, доводиться стикатися з проблемою їх виродження. Основною причиною цієї неприємності є несвоєчасне викопування цибулин після цвітіння або повне нехтування цією процедурою. Тим часом, грамотна підготовка посадкового матеріалу – одне з найважливіших умов агротехніки тюльпанів.

Догляд після цвітіння

Після того, як тюльпани відцвітуть, їх підгодовують фосфорно-калійними добривами і видаляють наявні зав’язі, щоб вони не забирали живлення у цибулин. Стебла не обрізають. Після в’янення квітів клумбу ще протягом 2 тижнів поливають, поступово скорочуючи обсяг води. Коли листя пожовтіє і зів’яне, цибулини можна викопувати.

Терміни викопування

Багато квіткарів початківців через недосвідченість вважають за краще залишати цибулини відцвілих тюльпанів в землі на все літо, однак так поступати дозволяється тільки з матеріалом червоноквіткових сортів, причому, далеко не всіх. Цибулини всіх інших сортів потрібно обов’язково викопувати, інакше тюльпани почнуть дрібніти, а їх стебла будуть кривими і дуже короткими.

Визначити, що цибулини готові до викопування, можна за зовнішнім виглядом рослини. До початку робіт листя тюльпанів повинні почати засихати, а кінчик втратити пружність. Стебла ви зможете легко обернути навколо пальця, як шнурок. Для викопування рекомендується використовувати штикову лопату. Зів’ялі тюльпани підкопують глибше, намагаючись не розрізати розташовані близько до поверхні цибулини.

Щоб місце не пустувало, після викопування цибулин на цій ділянці можна посадити братки, маргаритки, однорічну гіпсофілу, резеду, лобелію, немезію. З метою профілактики грибкових захворювань дуже корисно вирощувати на клумбі рослини, коріння яких виділяють в грунт фітонциди: настурції, чорнобривці, гірчицю, календулу.

Умови зберігання цибулин

Підготовка посадкового матеріалу до укладання на зберігання включає в себе кілька етапів:

  • Викопані цибулини насамперед очищають від залишків землі, промивають у проточній воді і щоб уникнути загнивання протягом 30 хвилин протруюють в 3-4%-ому розчині «Карбофоса» або на 10 хвилин опускають в гарячу (50°) воду.
  • Після дезінфекції цибулини просушують протягом 3-5 днів при температурі + 25 ° … 30 ° C в добре провітрюваному приміщенні.
  • Підготовлені цибулини розсипають по гратчастих скриньках і влаштовують на літо в сараї або на горищі. Накривати ящики або ставити один на одного не потрібно, інакше цибулини загинуть під впливом етилену, що виділяється ними самими.

Для збереження цибулин необхідна хороша вентиляція, розсіяне світло і стійке тепло (близько + 20 ° C). Ближче до вересня температуру слід знизити до +17 °C. Щотижня матеріал потрібно перевіряти на предмет ураження хворобами або шкідниками. Всі підозрілі цибулини (м’які, з ознаками гнилі) підлягають безжалісному знищенню. Перед посадкою матеріал повторно дезінфікують в в 5%-ому розчині марганцівки (30-60 хвилин).

Осіння посадка

Кращий час для посадки тюльпанів – середина вересня, коли температура грунту на глибині 10-12 см тримається на рівні + 10 °C, хоча в разі потреби провести роботи можна і навесні. Для вирощування тюльпанів в саду вибирають добре освітлену, захищену від поривчастого вітру ділянку. Грунт краще нейтральний або слаболужний, супіщаний, заправлений ​​перепрілим компостом і деревною золою. Важкий грунт полегшують внесенням крупнозернистого річкового піску і пухкого родючого грунту. Ні в якому разі не вносьте під тюльпани свіжий гній – це призведе до загнивання цибулин.

Вибираючи місце для посадки майте на увазі, що перед цим на обраному ділянці тюльпани не повинні рости як мінімум 3 роки. Вирощування культури на одній ділянці призводить до її виродження, і тюльпани в цьому відношенні не є винятком, тому місце посадки необхідно щорічно змінювати. Протягом 3-4 років без пересадки можуть рости тільки тюльпани 13, 14 і 15 класів, але потім для них теж доведеться підшукувати іншу ділянку.

Грядку перекопують вилами і роблять борозенки, дотримуючись між ними відстань в 25-30 см для великих цибулин і 10-15 см – для діток. Великі цибулини заглиблюють в землю на 10-15 см, дрібні – на 5-7 см, якщо бути точним, глибина посадки повинна бути рівною трьом діаметрам цибулини. Борозенки засипають шаром грунту і розрівнюють поверхню грядки граблями. По завершенні робіт ділянку мульчують торфом, соломою, тирсою або сухим листям.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.