Що таке SIP-панелі, і чому з них можна створювати будинки мрії будь-якого українця

Структурно-ізольовані панелі (СІП) – це сучасний стіновий конструкційний матеріал, який використовується для швидкого зведення комфортних будинків, що відповідають всім нормам безпеки і теплового захисту.

Про це пище Файна Сторінка із посиланням на Єврохаус.

Помірно континентальний клімат України визначає специфіку зведення капітальних споруд в нашій країні. Для забезпечення нормального мікроклімату в житлових приміщеннях зовнішні стіни будівлі в обов’язковому порядку повинні забезпечувати належний рівень термоізоляції.

При цьому ступінь теплопровідності різних конструкційних стінових матеріалів може відрізнятися. Якщо говорити про класичні будівельні матеріали, то найкращу термоізоляцію забезпечує деревина, а найгіршу – цегла і залізобетон. Щоб будівля із залізобетону відповідала будівельним нормам теплового захисту, товщина її зовнішніх стін повинна становити кілька метрів.

У випадку з більш сучасними будівельними матеріалами, такими як керамоблоки або газобетон, товщину стін можна знизити до 50-60 см, але і ця цифра все одно досить значна, що вимагає облаштування масивного фундаменту. При цьому на практиці стіни часто роблять тонше, додатково їх утеплюючи, що, природно, позначається на збільшенні бюджету будівництва.

Стіна з утеплювача

Кардинально інший підхід до зведення зовнішніх стін будівель реалізований в технології каркасно-панельного будівництва, де застосовуються термоізоляційні сендвіч або СІП-панелі (від англ. SIP – Structural Insulated Panel). В даному випадку основою конструкційного матеріалу стін виступає сам утеплювач – пінополістирол, до якого під тиском приклеєні два шари орієнтовано-стружкової плити (ОСП).

Щоб забезпечити необхідний тепловий захист будівель по всій території України досить СІП-панелі товщиною всього в 160 мм, при цьому товщина утеплювача в кожній панелі становить 140 мм, а решта розміру доводиться на дві 10-міліметрові плити ОСП.

Технологія зведення будівель з СІП-панелей передбачає їх з’єднання між собою за допомогою окремих елементів дерев’яного бруса, які вкладаються в технологічні пази тришарових сендвіч-конструкцій і формують всередині стін міцний каркас.

Характеристики СІП-панелей

Термоізоляційні сендвіч-панелі виготовляються на заводі в Україні згідно західних стандартів каркасно-панельного будівництва, яке широко поширене в країнах Західної і Північної Європи, а також в США і Канаді. Розмір СІП-панелей: 1,25×2,5 м і 1,25×2,8 м, при необхідності панель можна розрізати для отримання елементів меншого розміру.

У СІП-панелях використовується орієнтовано-стружкова плита типу ОСП-3, яка складається з декількох шарів деревної стружки, з’єднаних за допомогою спеціальних смол. Стружка в зовнішніх і внутрішніх шарах плити ОСП має різну орієнтацію (подовжню або поперечну), що збільшує міцність матеріалу. Плити ОСП-3 застосовуються в будівництві для зовнішніх і внутрішніх робіт і здатні витримувати підвищену вологість. Параметри плит ОСП-3 (водопоглинання, пружність, вага, міцність і т.д.) дозволяють використовувати СІП-панелі для зведення несучих стін малоповерхових будівель та облаштування даху.

Як утеплювач в СІП-панелях використовують пінополістирол ПСБ-С-25. Його отримують з полістиролу шляхом спінювання і спікання гранул одна з одною. Цей матеріал характеризується властивістю самозатухания, а в комплекті з обробленими антипіренами (компонентами, що перешкоджають загорянню) плитами ОСП, здатний забезпечити СІП-панелям необхідні протипожежні властивості.

Переваги каркасно-панельного будівництва

Невелика товщина і вага термоізоляційних СІП-панелей, а також простота їх монтажу і транспортування дозволяють істотно здешевити бюджет і збільшити темпи будівництва. Для зведення каркасно-панельних будинків не потрібно облаштовувати масивний фундамент, будівництво та оздоблення конструкцій можна виконувати протягом всього року (в тому числі і взимку). На зведення стандартного житлового котеджу, термін експлуатації якого перевищить 80 років, витрачається всього 2-3 місяці.

Крім того, обслуговування каркасно-панельних будинків обійдеться дешевше обслуговування котеджів, побудованих за класичними технологіями, за рахунок того, що показники енергоефективності каркасно-панельних будинків вищі, ніж аналогічні показники традиційних будівель.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.

Вподобайте нас у Facebook і все буде файно!